Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu


 

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu (DEÜ EMT), 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından tüm mühendis öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimlerine destek olmak amacıyla kurulmuştur.Bu amaç doğrultusunda DEÜ EMT kurulduğu ilk günden beri seminerler, konferanslar, vaka analizleri, şirket gezileri, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri düzenlemektedir.

 
Kuruluş Tarihi: 2003
İletişim: emtdeu@gmail.com

Başkan:       Alperen ÇAMOĞLU (2022-2023)

                    Efe Özcan ÇELİK (2021-2022)

                    Eray AYDEMİR (2020-2021)

                    Diyar ÇAPLIK (2019-2020)

                    Beste BİÇER (2018-2019)

                    Mert İŞLEK (2016-2017)

                    Anıl ISPARTALI (2015-2016)

 Danışman:   Dr.Öğr.Üyesi Burcu FELEKOĞLU (2018-2019) (2019-2020) (2020-2021)(2021-2022) (2022-2023)

                     Yard. Doç. Dr. Burcu FELEKOĞLU (2014-2015) (2015-2016)(2016-2017)

                     Doç.Dr.Latif SALUM

               

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu olarak yeni dönemi heyecanla bekliyoruz! Siz de bu dinamik ekibe katılarak kariyeriniz için sağlam adımlar atmak, sosyal bir çevre edinmek ve topluluğumuzun sağladığı birçok fırsattan yararlanmak istiyorsanız standımıza gelerek kayıt olabilirsiniz.

 

           

 
Etkinlikler :

           GELİŞİM PLATFORMU

           Gelişim Platformu, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu’nun, her yıl üniversitelerin güz döneminde düzenlediği, iki gün süren ve  üniversite öğrencilerini çeşitli alanlardan profesyonel insanlarla buluşturan bir etkinliktir. Düzenlenen seminerlerin yanı sıra fuaye alanımızda çeşitli ikramlar, workshoplar ve etkinlikler ile katılımcıların kişisel gelişimi ve kariyer eğitimine de yardımcı olmayı hedeflemektedir.

 

MEP (MÜHENDİSLİK EĞİTİM PROGRAMI)

Mühendislik Eğitim Programı (MEP) Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu’nın bahar döneminde düzenlediği bir etkinliktir. Etkinliğin konsepti, bir mühendislik öğrencisinin bilmesi gereken konuların eğitimini en verimli şekilde uzman kişiler tarafından verilmesidir. Düzenlenen seminerlerin yanı sıra fuaye alanımızda çeşitli ikramlar, workshoplar ve etkinlikler ile katılımcıların kişisel gelişimi ve kariyer eğitimine de yardımcı olmayı hedeflemektedir.

BENİM SEKTÖRÜM

Benim Sektörüm, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu’nın bahar döneminde düzenlediği bir etkinliktir. Bir gün boyunca, Türkiye’deki üniversite öğrencilerini iş dünyasının önde gelen isimleriyle buluşturan ve bu bir günde gerçekleşen seminerlerin yanı sıra çeşitli aktivitelerin, kişisel gelişim ve kariyer eğitimlerinin de yer aldığı bir organizasyondur.

           

            GEMİ

            Geleceğin Endüstri Mühendisleri İzmir’de adlı etkinlikte her yıl önemli ve güncel olan konuların gerek teknik oturumlar gerek sosyal oturumlar gerek workshoplar aracılığı ile işlenen Türkiye çapında büyük bir organizasyondur. Ülkemizin farklı bölgelerindeki farklı üniversitelerinden çeşitli öğrencileri bir araya getiren etkinlik kendi türünde olan etkinliklerden farklı olarak 5 yıldızlı bir otelde gerçekleşip katılımcılarımızın seminerlere tam devamını hedeflemektedir. Etkinliğimizde seminerler haricinde katılımcı olan öğrenci arkadaşlarımızı şirket yöneticileri ve etkinliğimize katılan konuşmacılar ile bir araya getirdiğimiz etkinlikte ‘network’ ağınızı geliştirme imkanını da sunmaktayız.